Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantai

Dantų implantavimas

Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Kiekvieno žmogaus sveikų bei prarastų dantų vieta, kiekiai ir likusiųjų dantų būklė iš tikrųjų yra unikali, todėl protezavimo sprendimus siūlome individualius, dažniausiai apjungdami kelis minėtus būdus, pvz., vienoje burnoje gali būti:

Mišrūs, arba hibridiniai, išimami dantų protezai

Mišrūs, arba hibridiniai, dantų protezai - kai vienu metu protezai yra ir daliniai, kol yra nors kiek dantų arba jų likučių, ir pilni, - kai visiškai nėra nuosavų dantų.

Mišrių, arba hibridinių, protezų pavyzdys - teleskopiniai dantų protezai, užmaunami ant specialiai parengtų nuosavų dantų likučių ir apjungti su plokštelinių dantų protezų vienu arba keliais fragmentais.

Todėl visas toks protezo derinys yra mišrus, arba hibridinis. Analogiškų variacijų gali būti labai daug, nes kiekvienam pacientui taikome individualias dantų protezų kombinacijas.

Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Apatinio žandikaulio šoninių dantų nuimamo teleskopinio protezo, pritaikyto konkretiems dantims, apačia.

Centre - plokštelinis 4-ių dantų tilto protezo fragmentas, sujungtas su nuimamais šoniniais dantų vainikėlių teleskopiniais tiltais.

 
Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Nuimami dantų protezai virš jiems pritaikytų nuosavų dantų, apvilktų galvanizuotu auksu. Taip parengtas dantų paviršius pasižymi adaptaciniu minkštumu ir sandariau sukimba su teleskopiniais dantų vainikėliais.

Lanko priekinė dalis sujungta su dantų protezų plokštelės fragmentu.

 
Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Viršutinės ir apatinės dantų juostos šonuose ant parengtų nuosavų dantų užmauti nuimami teleskopiniai dantų tiltai.

Centre - dantų protezo plokštelės fragmentas, užpildantis sukritusių dantenų duobę. Kai nyksta žandikaulio kaulas, - iš paskos įdumba ir dantenos.

Dantų protezai turi stovėti tame pačiame aukštyje, kaip ir dantų likučiai, ant kurių užmauti teleskopiniai tiltai, todėl įdubusi vieta užpildoma rausva, imituojančia dantenas, dirbtine mase.

Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Ilgai neatkuriamų dantų nyksta žandikaulio kaulas, o kartu su juo įdumba ir dantenos. Kad po dantų tiltu neliktų ertmė, dedama dantenų spalvos masė.

Mišrūs ir dengiantys dantų protezai

Ta pati burna su viršutinio lanko išimamu pilnu plokšteliniu dantų protezu ir su apatinio lanko priekinių trijų dantų beveik nepastebima plokštele, uždengiančia įdubusių dantenų ertmę.

Kai šalia plokštelinių protezų fragmento, uždėto ant bedančių dantenų, yra nors keli dantys, ant kurių užmaunami dantų tiltai, - užtikrinamas ženkliai tvirtesnis dantų protezų stabilumas, nei standartiškai išimama dantų protezų plokštelė, tvirtinama tik prie gomurio.

Dengiantys ir kiti dantų protezai

Dengiantys išimami dantų protezai – vienas mišrių, arba hibridinių, protezų variantų, kai dirbtinio danties vainikėlio bazinė dalis uždedama ant nuosavų dantų likučių, dantų šaknų arba ant implantų. Tai palankus variantas, palyginti su išimamais pilnais ir daliniais protezais, nes, kramtydami maistą, danties vainikėliai spaudžia šaknį arba implantą, taip stimuliuodami žandikaulio kaulą ir apsaugodami nuo jo atrofijos, arba nykimo.

UAB „Angitia“ patyrę odontologai protezuotojai kiekvienam pacientui parenka individualius mišrių protezų derinius, aptarę su pacientu jo dantų būklę ir tinkančius mišrių protezų variantus.