Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantai

Dantų implantavimas

Dantų kaiščiai ir įklotai

Paprasto dantų protezavimo sprendimai:

Dantų kaiščiai ir įklotai naudojami, kai paciento burnoje nėra arba beveik nėra danties, tačiau yra danties šaknis, kurią dar galima išgydyti ir dėl to pagerinti protezavimo rezultatą, palyginus su variantu, kai danties ir jo šaknies nebėra nė pėdsakų.

Danties šaknis arba nors mažiausias danties likutis – didelė vertybė, nes įtvirtintų į danties šaknį kaiščių ar įklotų uždėjus karūnėlę, nereikia šlifuoti šoninių dantų protezavimo atveju ir išvengiama brangesnės implantavimo procedūros.

Stiklo pluošto kaištis arba aukso, cirkonio bei metalo įklotas įtvirtinamas į išgydytą šaknį pagal danties būklę ir jo likučio kiekį.

Stiklo pluošto kaiščiai naudojami sustiprinti danties likučius, kai danties audinių likę šiek tiek dagiau, o metalo įklotas, arba kultis, - kai likusi tik pati danties šaknis. Metalo kultis apvelkamas vainikėliu vietoje nugludinto danties, kuris turėtų būti vainikėlio bazinė dalis.

Stiklo pluošto kaiščiai

Stiklo pluošto kaiščiai naudojami, kai danties likučių yra daugiau.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Dantų ėduonis, arba kariesas, stipriai suardęs krūminio danties vidų; tikėtina, kad šaknies kanalais išplito infekcija, ir šaknį teks gydyti.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Į išgydytą danties šaknies kanalą įsmeigtas stiklo pluošto kaištis, kurio apatinė dalis įtvirtinama į šaknį, o ant viršaus fiksuojamas danties vainikėlis.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Sugydžius danties šaknį, buvusi danties išvaizda visiškai atkurta stiklo pluošto kaiščio ir danties vainikėlio protezo pagalba.

Dantų įklotai

Aukso, cirkonio, metalo įklotai, arba kulčiai, naudojami, kai danties nelikę beveik visiškai. Tuomet į išgydytą danties šaknį įcementuojama ilgoji įkloto dalis, pritaikyta konkretaus danties dydžiui, o ant matomos virš dantenų dalies užmaunamas ir pricementuojamas danties vainikėlis, arba karūnėlė. Abi įkloto (kulčio) dalys vadinamos danties karkasu, arba danties kūnu, kurio dėka nereikia dar sudėtingesnės ir brangesnės implantavimo procedūros.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Prarasto danties sugydytoje šaknyje bus įtvirtinamas danties įklotas, arba kultis, ant kurio pricementuojamas dirbtinis danties vainikėlis.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Į danties šaknį įtvirtintas metalinis kultis, ant kurio bus užmautas ir pritvirtintas danties vainikėlio protezas.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Nors mažiausias danties likutis – didelė vertybė, nes dantį galima atkurti be šalia esančių dantų šlifavimo ir be brangesnio implantavimo.

Dantų kaiščiai ir įklotai

Ant įkloto, arba kulčio, įtvirtinto į danties šaknies kanalus, užmaunamas estetiškas danties vainikėlis.

Stiklo pluošto kaiščiai ir įklotai, arba metalo kultis, - svarbi odontologijos priemonė, padedanti atkurti prarasto danties arba ženklios jo dalies išvaizdą ir funkcijas be implantavimo, o ypač – protezavimui būtino kaimyninių, dažnai sveikų, dantų šlifavimo. Protezuojantis UAB „Angitia“ gydytojas odontologas aptaria su pacientu dantų protezų funkcinius ir estetinius reikalavimus ir pasiūlo priimtiniausią protezavimo variantą konkrečiu atveju.