Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantai

Dantų implantavimas

Dantų vainikėlių įvairovė

Dantų vainikėlių bei tiltų protezus modeliuoja ir gamina dantų technikų laboratorija pagal individualią paciento burnos situaciją, skaitmeninių technologijų pagalba užtikrinanti labai aukštą protezų tikslumą ir puikią jų estetinę išvaizdą, - tokią pačią arba tobulesnę, nei nuosavų dantų.

Dantų vainikėlių įvairovė

Dantų vainikėlių ir tiltų protezai gaminami iš tvirtų, ekologiškų ir nealergizuojančių medžiagų. Konkretaus danties vainikėlio gamybai medžiaga parenkama, UAB „Angitia“ odontologui įvertinus ir su pacientu aptarus prarastų dantų kiekį, jų vietą žandikaulyje, danties defekto dydį ir pobūdį, paciento pageidaujamą spalvą, priimtiną kainą ir kitus individualius poreikius.

Pastaruoju metu itin populiarėja bemetalė keramika, sėkmingai ir sparčiai „išstumianti“ metalo-keramiką. Bemetalę keramiką naudojame kelių rūšių: sluoksniuoto porceliano, presuotos keramikos, e-max ir kombinuotą.

Dantų vainikėlių įvairovė

Šiuolaikinių ličio disilikato keramikos vainikėlių protezų išorinė pusė.

Dantų vainikėlių įvairovė

Ličio disilikato keramikos vainikėlių protezų vidinė pusė.

Ličio disilikato bemetalė keramika IPS e. max (gamintojo ženklas Ivoclar Vivadent) – pačios pažangiausios dantų protezavimo medžiagos. Ši ličio disilikato keramika yra labai patvari, - net 4 kartus kietesnė už įprastą metalo-keramiką ir 2 kartus kietesnė už bemetalę keramiką[M1] . Kai vainikėlio, arba karūnėlės, viduje nėra metalo, - ties dantenomis neišryškėja tamsesni metalo kontūrai, ir danties protezas savo išvaizda visiškai nesiskiria nuo savų dantų.

Dantų vainikėlių įvairovė

Bemetalės keramikos baltas, tvirtas dantų tiltas.

Cirkonio-keraminių dantų vainikėliai bei tiltų bazinė dalis gaminama iš balto tvirto cirkonio oksido, o viršutinis sluoksnis yra keraminis.

Tai tvirti, balti, patvarūs ir gražūs dantų vainikėliai, tinkantys protezuoti priekinius ir šoninius dantis.

 
Dantų vainikėlių įvairovė

Dantų karūnėlių bazinis pagrindas iš tvirto balto cirkonio.

Cirkonio dantų vainikėlių bazinis pagrindas gaminamas iš tvirto, kieto balto cirkonio, o ant viršaus kepamas keramikos sluoksnis geresnei estetikai pasiekti.

Tai labai gražūs, estetiški dantys, todėl cirkonio karūnėlėmis tinka atkurti labiausiai matomus priekinius viršutinio žandikaulio dantis. Kai krūminiai dantys labai žemi ir trūksta vietos, - kad dantų vainikėliai būtų tvirtesni, kartais gaminami vien tik iš bazinės cirkonio medžiagos.

 
Dantų vainikėlių įvairovė

Viršutinio žandikaulio keraminis-porceliano dantų lankas, laidus šviesai.

Keraminiai-porceliano vainikėliai, - kokybiški ir gražūs dantų protezai, visiškai identiškos spalvos ir išvaizdos kaip nuosavi dantys, nes porcelianas laidus šviesai, todėl dantys atrodo tarsi natūralūs.

Keraminiais porceliano vainikėliais tinka protezuoti labiausiai matomų viršutinių priekinių dantų lanką.

 
Dantų vainikėlių įvairovė

Titano-keraminiais vainikėliais protezuojami krūminiai ir šoniniai dantys, kurie atlaiko didelį kramtymo krūvį.

Titano-keraminiai – bazinis pagrindas gaminamas iš labai kieto titano, viršutinis sluoksnis keraminis.

Tai labai tvirti vainikėliai, dažniausiai naudojami krūminių dantų protezavimui, nes krūminiams dantims tenka didelis kramtymo krūvis.

 
Dantų vainikėlių įvairovė

Metalo-keraminiai dantų protezai tvirti, tačiau dėl galimų tamsių kontūrų pastaruoju metu populiaresni bemetalės keramikos vainikėliai.

Metalo-keraminiai - pagrindas metalas, viršutinis sluoksnis keraminis. Nors metalo pagrindas ir tvirtas, tačiau, priklausomai nuo viršutinio danties protezo sluoksnio storio gali būti ne tokie gražūs, nes nelaidūs šviesai.

Metalo-keraminiai dantų protezai buvo populiarūs anksčiau, o pastaruoju metu juos keičia tobulesni bemetalės keramikos dantų vainikėliai bei tiltai.

 
Dantų vainikėlių įvairovė

Ne itin tvirtos ir imlios dažančio maisto spalvai plastmasės vainikėliai dažniau naudojami kaip laikinas sprendimas.

Plastmasės dantų karūnėlės ir tiltai siūlomi kaip laikinas dantų protezavimo sprendimas, pvz., kol bus pagamintas keraminis dantų tiltas, kad nevaikščioti su nušlifuotais dantimis. Plastmasės karūnėlės nėra labai tvirtos ir gali sulūžti. Be to, prie jų paviršiaus limpa maistas, tad greitai keičia spalvą ir nuo dažančio maisto, ir pačios savaime.

Aukso dantų vainikėliai, nors ir patvarūs, tačiau jau daugelį metų nebemadingi, tikėtina, dėl ryškiai matomos aukso spalvos baltų dantų fone. Ypač nenatūraliai ir neharmoningai atrodo keletas auksinių dantų pakaitomis su baltais natūraliais.